مدیریت اشتباه تایپی توسط کاربر

پایگاه کتابخانه دیجیتال نور با یک دهه تجربه و دارا بودن بیش از ۱۶۰۰۰ جلد کتاب تخصصی در زمینه علوم اسلامی و انسانی، در تلاش است تا با بکارگیری به روزترین فناوری‌های نرم افزاری، کاربران را قادر سازد به سریع ترین و آسان‌ترین روش ممکن به منابع مورد نیازشان دسترسی پیدا کنند.

پایگاه نورلایب در همین راستا و بعد از راه اندازی موتور جستجوی هوشمند نور در سامانه خود در جهت ارتقای کیفی سطح کاربری سامانه جستجو، اقدام به اضافه کردن قابلیت مدیریت خطاهای ناشی از عدم تغییر زبان صفحه کلید توسط کاربر در هنگام جستجو کرده است.

این گزارش حاکیست؛ یکی از چالش‌های عمده بیشتر کاربران در هنگام وارد کردن عبارت جستجو، عدم توجه به تغییر زبان ورودی صفحه کلید می باشد؛ در صورتی که کاربر توجه کافی به این مورد نداشته باشد و اقدام به جستجو کند با تعدادی حروف انگلیسی در قسمت جستجو مواجه خواهد شد که طبیعتا نتیجه مطلوب را نخواهد داشت.

در حالت عادی برای اصلاح نتایج بدست آمده کاربر می‌بایست ابتدا زبان صفحه کلید خود را عوض کرده و مجددا اقدام به وارد کردن عبارت فارسی نموده و جستجو نماید؛ که برای جلوگیری از این اتلاف وقت، امکان مدیریت خودکار این مشکل در سامانه فراهم شده است؛ بدین ترتیب که پس از شناسایی خطای عدم تغییر صفحه کلید در موارد خاص، جستجوی صحیح به طور خودکار برای کاربر انجام شده و کاربر به نتایج موردنظر هدایت می شود.

به عنوان مثال اگر زبان ویندوز کاربر بر روی انگلیسی تنظیم باشد و شروع به تایپ کلمه “ایران” نماید، کلمه “hdvhk” را مشاهده خواهد نمود؛ با قابلیت جدید موتور جستجوی نورلایب دیگر نیازی به اصلاح این کلمه نبوده و با وجود اشتباه تایپی، موتور جستجوی نورلایب کلمه “ایران” را جستجو خواهد کرد.

saerch edit

لینک این خبر در نورسافت

 

2 comments on “مدیریت اشتباه تایپی توسط کاربر

  1. داوری گفت:

    این امکان و قابلیت بسیار تأثیرگذار است که شما از این اشتباه نوشتاری کاربر به نتیجه مطلوب راهنمایی می کنید برای من خیلی جالب بود

  2. جمشیدی گفت:

    سلام و سلامت باشید موضوعات و مطالب بسیار خوبی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *